De moderne voedingsmiddelen- en drankenindustrie draait tegenwoordig op technologieën die efficiëntie, kwaliteit en opbrengst stimuleren. Eén zo'n technologie is de toepassing van pulpers en finishers. Zowel pulpers als finishers hebben een breed spectrum aan toepassingen die verder gaan dan de traditioneel met fruit geassocieerde producten.

Pulpers en finishers bieden een opmerkelijke flexibiliteit, met een breed scala aan functies en mechanismen die integraal deel uitmaken van pulp- en finishprocessen. Ze kunnen een verscheidenheid aan producten verwerken, waaronder watermeloen, gember, boerenkool, appels, wortels, bieten, selderij en kiwi. Bovendien lenen deze machines hun capaciteiten voor de productie van verschillende dranken, waaronder koffie, thee en vele andere producten.

Het hoofddoel van pulpmachines en finishers

Pulpers en finishers zijn essentieel voor elk productieproces dat sap of puree uit fruit en groenten wil halen. Deze machines, die ook wel "pulpers/finishers" worden genoemd, voeren de essentiële taak uit van het fysiek scheiden van vaste deeltjes van een eindproduct of halffabrikaat.

Ongeacht de exacte term die wordt gebruikt, of het nu "pulper" of "finisher" is, de primaire functie blijft consistent. Dat is het helpen bereiken van de optimale opbrengst en kwaliteit van voedingsmiddelen. Dit doen ze door het gewenste sap, puree of extract effectief te scheiden van de pulp, zaden, schillen of andere ongewenste elementen.

Afwerkmachines vallen uiteen in twee hoofdcategorieën, die elk hun eigen unieke mogelijkheden bieden: Paddlefineerders en schroeffineerders.

Paddle finishers, zoals de UPF100 en UPF200 modellen van JBT, maken gebruik van een paddle-mechanisme op een roterende as om druk uit te oefenen op het inkomende voedselproduct. Deze druk dwingt het sap of extract door een geperforeerde zeef, waarbij de grote pulp en andere vaste deeltjes achterblijven. De afstand tussen de peddel en de zeef, evenals de tegendruk bij het uitvoerpunt, kan worden aangepast om de droogheid van de resulterende afvallen te regelen.

Schroefafwerkmachines, zoals de UCF110 en UCF210, maken gebruik van een roterend schroefmechanisme om het product door een zeef te voeren. Een belangrijk kenmerk van dit type finisher is het gebruik van een 'plug valve' aan het uiteinde. Door de luchtdruk op deze plugklep te regelen, kunnen operators de tegendruk en dus de droogte van de uittredende afvallen regelen, waardoor een consistent product wordt gegarandeerd.

JBT UCF schroefafwerking

Bij het vergelijken van Paddle en Screw Finishers wordt duidelijk dat elk type unieke voordelen biedt. Paddle Finishers blinken uit in het verwerken van een breed scala aan producttypes en -condities, en bieden een grote mate van flexibiliteit met purees en sappen. Schroefafwerkmachines daarentegen staan bekend om hun efficiënte scheidingsproces en droogtecontrole, waardoor ze ideaal zijn voor toepassingen waarbij een nauwkeurigere controle van het sapproces van cruciaal belang is. Bij het bepalen welk type finisher gebruikt moet worden, komt het aan op het type fruit of groente dat gebruikt wordt en het gewenste eindproduct.

JBT-experts staan klaar om u te helpen bij dit cruciale besluitvormingsproces. Met diepgaande kennis van de industrie en uitgebreide ervaring kan ons team uitgebreide begeleiding bieden om u te helpen bij het identificeren van het juiste type finisher voor uw specifieke toepassing.

Schermformaten naast elkaar

Verschillende zeefperforatieformaten

Naast advies kunnen we ook praktische tests uitvoeren met uw eigen product, zodat u kunt testen met verschillende zeefperforatiegroottes en instellingen om te bepalen welke finisher u de beste resultaten biedt. Deze praktijkgerichte aanpak zorgt voor een oplossing op maat die is afgestemd op uw operationele behoeften en gewenste eindproductkenmerken, zodat uw verwerkingsefficiëntie en productkwaliteit worden geoptimaliseerd.

Welk type afwerkingsapparatuur je ook gebruikt in je productielijn, het doel blijft hetzelfde: het productieproces optimaliseren en tegelijkertijd de hoogst mogelijke opbrengst van je voedingsproducten garanderen. Door de unieke mogelijkheden en functies van deze machines te begrijpen, kunt u de juiste apparatuur kiezen om uw verwerkingsefficiëntie en productkwaliteit te maximaliseren.

Geavanceerd Machines voor verpulping en afwerking

Moderne pulp- en afwerkingsmachines zijn ontworpen met geavanceerde functies om het scheidingsproces te optimaliseren, waardoor een soepele continue werking en hoge capaciteiten worden gegarandeerd. De afwerkingsmachines zijn ontworpen met het oog op flexibiliteit, omdat ze kunnen verwerken met een breed scala aan debieten en drukopties op basis van de gewenste specificaties voor sapkwaliteit. Ze garanderen maximale hygiëne en minimaal vloeroppervlak, met eenvoudige toegang tot kleppen en meters voor onderhoud en opties zoals automatische zeefreiniging. De verminderde stilstandtijd dankzij de unieke dubbele sproeieringoptie verbetert de operationele efficiëntie nog verder.

Vergelijking van afwerkschermen naast elkaar

Onze Fineermachines bieden meerdere opties voor filtergroottes, waardoor ze geschikt zijn voor verschillende toepassingen, van sapverwerking tot terugwinning van oplosbare vaste deeltjes, kernreiniging en pulpverpakking. Dergelijke machines zijn zeer geschikt voor de verwerking van alle soorten citrusvruchten en de afwerking van grote volumes sap, de productie van diepgevroren geconcentreerd sap (FCJ) en de terugwinning van secundaire vaste stoffen.

Veelzijdigheid van Pulpers en afwerkmachines voor de verwerking van diverse producten en dranken

Pulp- en afwerkingsmachines zijn veelzijdige hulpmiddelen bij de productie van voedingsmiddelen en dranken en voorzien in een breed scala aan verwerkingsbehoeften. Hun mogelijkheden strekken zich uit over verschillende soorten fruit en groenten, samen met andere toepassingen op het gebied van koffie- en theeproductie.

Deze machines verwerken efficiënt waterrijk fruit zoals watermeloen, waarbij ze vakkundig het sap scheiden van het vruchtvlees en de pitjes. Ze zijn ook bedreven in het verwerken van vezelige producten zoals gember en boerenkool en produceren fijn sap of puree zonder deeltjes - een ideale oplossing voor het maken van gezonde shots of smoothies.

Eindproduct van de bereider van bloedsinaasappelsap

De efficiëntie van pulpers en finishers is net zo duidelijk bij het verwerken van hard en vezelig fruit en groenten zoals appels, wortels, bieten, selderij en kiwi. Ze scheiden vakkundig het voedzame sap van de vaste stof, wat bijzonder gunstig is voor het produceren van verse sappen, smoothies en fruit- en groentepurees.

Naast fruit en groenten zijn deze machines ook veelzijdig in het bereiden van koffie- en thee-extracten. Ze zijn met name bedreven in het verwijderen van fijne deeltjes die anders de helderheid en textuur van het eindproduct zouden kunnen beïnvloeden, waardoor een drank ontstaat die klaar is om te drinken.

Het volledige potentieel van pulp- en afwerkingsmachines benutten

De voedingsmiddelen- en drankenindustrie is voortdurend in beweging en wordt gevormd door technologie die niet alleen processen verfijnt, maar ook de kwaliteit en opbrengst van het eindproduct verbetert. Afwerkmachines zijn belangrijke onderdelen van apparatuur, die een breed scala aan toepassingen aankunnen die veel verder gaan dan de traditionele fruitproducten.

Van het verwerken van een grote verscheidenheid aan fruit en groenten zoals watermeloen, gember, boerenkool en kiwi, tot zelfs het uitbreiden van de koffie- en theesector, finishers hebben een breed scala aan toepassingen. Hun integrale bijdrage aan een productieproces is onmiskenbaar. Ze scheiden op effectieve wijze het gewenste sap, puree of extract van de pulp, zaden, schillen of andere ongewenste elementen en optimaliseren de opbrengst en kwaliteit van het eindproduct.

Binnenfoto van afwerkscherm

Het succes van deze machines is niet alleen te danken aan hun vermogen om meerdere toepassingen aan te kunnen, maar ook aan hun aanpassingsvermogen. Of het nu gaat om een Paddle Finisher of een Screw Finisher, elke variant brengt unieke voordelen met zich mee, waardoor ze geschikt zijn voor verschillende toepassingen op basis van de aard van de grondstof en de gewenste uitvoer.

Bij JBT weten we dat elk bedrijf unieke behoeften heeft. Daarom staat ons team van experts altijd klaar om u te helpen bij het selecteren van het juiste afwerkapparaat dat het beste bij uw bedrijf past. Onze onderzoeks- en technologiecentra zijn ook beschikbaar om uw product te testen. Dit zorgt ervoor dat u het meest efficiënte en effectieve afwerkapparaat voor uw behoeften kiest.

Door gebruik te maken van de mogelijkheden van deze machines zet u een belangrijke stap in de richting van het maximaliseren van uw verwerkingsefficiëntie, het verbeteren van de productkwaliteit en daarmee het opstuwen van uw bedrijf naar nieuwe hoogten van succes.

Meer informatie over de Pulper & Finishers van JBT